יומנים

סקירת מרכזי הסמכה בישראל למקצועות הייטק

שרתי מחשבים

מבקשים ללמוד קורס מחשבים במסגרת מוסד מוכר ומוערך? בישראל קיימים מרכזי הסמכה רבים, בהם ניתן לעשות זאת. בסקירה שלהלן נביא בפניכם מידע עדכני אודות מרכזי ההסמכה המובילים בישראל למקצועות ההייטק.

שיקולים שכדאי לבחון בטרם נתקין רשת מחשבים ביתית

אם אתם עומדים לפני התקנת רשת מחשבים ביתית, ישנם כמה שיקולים שכדאי שתיקחו בחשבון, כדי לבחור את החלופה הטכנולוגית הטובה ביותר. כידוע, ניתן להקים כיום רשת אלחוטית בטכנולוגיה קווית (באמצעות כבלים), אלחוטית (באמצעות משדרי ומקלטי רדיו) וגם רשת הפועלת על קווי החשמל. מהם השיקולים הרלוונטיים כדי להחליט על הטכנולוגיה הנכונה? על כך במאמר שלפניכם.

סט כלים לטכנאים עם מעבדת מחשבים ניידת

טכנאי מחשב רבים נושאים עימם דרך קבע ערכת כלים לתיקון מחשבים, למקרה של ביקור בית. זוהי מעין מעבדה ניידת לתיקון מחשבים. אם גם אתם מתחילים את דרככם המקצועית כטכנאי מחשבים, כדאי שתרכשו לעצמכם ערכת כלים כזו. מה אמורה הערכה לכלול? להלן מספר כלים שימושיים ומומלצים.

כל מה שרצית לדעת על רשתות תקשורת מחשבים

רשתות תקשורת מחשבים נמצאות בכל מקום בימינו, החל מהבית הפרטי, עבור בבית הקפה השכונתי וכלה בארגונים גדולים המונים מאות ואלפי עובדים. טכנולוגית תקשורת המחשבים שינתה את חיינו לבלי הכר. באמצעותה, ניתן להעביר ממחשב למחשב, באופן מהיר ומאובטח (לעיתים גם אלחוטי) מידע חשוב, כולל מידע ויזואלי וקבצי מולטימדיה. איזה סוגי רשתות מחשבים קיימות היום, כיצד הן פועלות ומי מנהל אותן? על כל אלה במאמר שלפניכם.

טיפים ללימודי מחשבים באופן עצמאי

רבים מבין אלו המעוניינים בלימודי מחשבים, פונים למכללות ונרשמים לקורסי מחשבים. עם זאת, ישנה אופציה זולה יותר, המיועדת לאלו מביניכם שיש להם משמעת עצמית חזקה: לימודי מחשבים באופן עצמאי. מה ניתן ללמוד באופן עצמאי וכיצד לעשות זאת ביעילות? על כך במאמר שלפניכם.

לימודים אקדמאים בישראל – כל המאפיינים, המגמות וההמלצות בשבילכם

מאות אלפי צעירים חובשים בכל שנה את ספסלי המוסדות האקדמיים בישראל. לפי נתונים של המועצה להשכלה גבוהה, היו בישראל בשנת הלימודים 2010-2011 כמעט 250 אלף סטודנטים, לא כולל תלמידי האוניברסיטה הפתוחה. סטודנטים אלו לומדים בעשרות רבות של מוסדות אקדמיים, אוניברסיטאות ומכללות. על סוגי המכללות השונים, המגמות המסתמנות בהשכלה הגבוהה והמלצות רלוונטיות לסטודנטים חדשים- נפרט בפניכם במאמר זה.

למה הסמכת סיסקו היא יתרון לא רק למוסמכים אלא גם למעסיקים?

קורסי סיסקו השונים, כדוגמת קורס CCNA או קורס CCNP, מושכים אליהם צעירים רבים, המבקשים לרכוש מקצוע טכנולוגי מתקדם ומכניס. קורסים אלו אינם קלים והמועמד נידרש להיות בעל ידע מוקדם במחשבים ושליטה טובה באנגלית טכנית. בסוף הקורסים הללו נערכות בחינות ההסמכה של סיסקו, שבסופן מוענקת ההסמכה המקצועית המיוחלת למי שעובר את הבחינה. יש לציין שהבחינות עצמן אינן קלות, הן נערכות באנגלית ומצריכות שעות רבות של לימוד ורצוי גם פתרון של מבחנים קודמים, רבים ככל האפשר. האם המאמץ משתלם בסופו של דבר? התשובה היא חד משמעית- כן. הסמכות סיסקו טומנות בחובן לא רק יתרונות ניכרים למוסמך עצמו, אלא גם למי שמעסיק אותו.

מהי חשיבותו של מומחה לאבטחת מידע

נחיצות אבטחת המידע בימינו

Login password

שלב תוכן