כיצד לתקן מדפסת HP

התעוררה בעיה במדפסת ה-HP שלכם? במאמר שלפניכם נסייע לכם לפתור אותה.

ראשית כדאי לדעת שבעיות מדפסת רבות קשורות לדרייברים בלתי מעודכנים. כדי לפתור את הבעיה, פשוט הקלידו בגוגל את הביטוי: driver updaters exposed. בתוצאות החיפוש יוצג לפניכם קישור לאתר בשם זה. מאתר זה ניתן להוריד, בלחיצת כפתור, תוכנה ייעודית שתסרוק ביסודיות את המחשב שלכם ותחפש דרייברים בלתי מעודכנים. תוכנה זו עובדת בכל מערכות ההפעלה וסורקת את כל התקני המחשוב המחוברים למחשב שלכם (לא רק מדפסות). בסוף הסריקה, תודיע התוכנה על דרייברים מיושנים, שרצוי להחליפם. פשוט לחצו fix now והתוכנה תתקין עבורכם אוטומטית את כל הדרייברים החדשים. אם אתם חוששים לעשות זאת ללא גיבוי של הדרייברים הישנים שלכם, אל דאגה. תוכנה זו מאפשרת גם לגבות דרייברים קיימים, טרם ביצוע העדכון.

הבעיה לא נפתרה? נסו את הפתרונות הבאים, לכמה בעיות נפוצות:

hp printer toners

המדפסת אינה אוספת נייר מהמגש - הדליקו את המדפסת. סובבו את המדפסת, כשחלקה האחורי מופנה אליכם. נתקו את כבל החשמל מהמדפסת. כעת, נתקו את כבל החשמל מהשקע. המתינו 30 שניות. חברו את הכבל לחשמל. חברו את הקצה השני של הכבל למדפסת. אם המדפסת אינה נדלקת אוטומטית, לחצו על מתג ההפעלה והפעילו את המדפסת. כעת, נסו להדפיס דבר מה. הבעיה עדיין קיימת? הסירו את הנייר מהמגש. סלקו כל נייר קרוע או מקומט, העשוי להיתפס במנגנון. וודאו שיש במגש 10 עד 25 דפים לכל היותר. וודאו שהנייר מיושר לחלוטין בכל צדדיו. כעת, הכניסו את הנייר למגירה בעדינות. עתה, נסו שוב להדפיס משהו. הבעיה עדיין ממשיכה? יש צורך לנקות את המסבים, המסיעים את הנייר במנגנון. כדי לעשות זאת, הסירו את כל הנייר מהמגש והפעילו את מתג ההפעלה של המדפסת. כעת, נתקו מהמדפסת את כבל החשמל. סובבו את המדפסת כשחלקה האחורי מופנה אליכם. תוך היעזרות בחוברת ההוראות של המדפסת, חפשו את החלק הקרוי דופלקסר והסירו אותו ממקומו. כעת יחשפו בפניכם המסבים. נקו את המסבים ביסודיות באמצעות מטלית כותנה רכה שאינה משאירה סיבים, הספוגה במעט מים. הקפידו שהמטלית לא תהיה רטובה לגמרי. נקו בעדינות גם את המוט המתכתי, הנושא את המסבים. אם הבעיה עדיין אינה נפתרת, אין מנוס אלא להזמין טכנאי מחשב, או לקחת את המדפסת לתיקון במעבדה מוסמכת.

המדפסת מדפיסה לאט מדי- שנו את הגדרות ההדפסה מ-normal ל-draft . כך גם תחסכו בדיו. אם ניתן, הוסיפו למדפסת זיכרון מסוג RAM (יש צורך להסתייע בטכנאי לשם כך).

המחשב שולח להדפסה בהתקן אחר ולא במדפסת- בעיה כזו עלולה להתעורר בעת שדרוג מערכת ההפעלה. כדי לפתור אותה, יש צורך להגדיר את המדפסת שלכם כברירת המחדל. ניתן לעשות זאת על ידי איתור המדפסת במחיצת devices and printers ואז- קליק ימני, בחרו- set as default printer. כעת הבעיה אמורה להיפתר.

ההדפסה יוצאת בלתי איכותית (עם כתמים, מריחות דיו או שורות אופקיות)- הבעיה כאן טמונה, קרוב לוודאי, בראש המדפסת, שפשוט ניסתם. במדפסות HP (ולא רק בהן) קיים יישום מיוחד, המנקה את ראש המדפסת. פשוט חפשו את אייקון המדפסת, לחצו קליק ימני > open < display printer properties. עתה, חפשו בין הלשוניות השונות את יישומי התחזוקה של המדפסת. בין היישומים הללו נמצא גם היישום לניקוי ראש המדפסת. הפעילו את היישום ואחרי שהוא מסיים את פעולתו, הדפיסו דף לניסיון.


המאמר בחסות: מרכז ללימודי טכנולוגיה ותקשורת IITC