סקירת תוכנות אנטי וירוס

אחת התוכנות החשובות ביותר במחשב האישי היא תוכנת האנטי וירוס. תוכנה זו מגנה על המחשב בפני תוכנות זדוניות הקרויות וירוסים, המשבשות את פעילות המחשב ועלולות אף להביא לקריסתו ולהשמדת מידע חשוב האצור בו. וירוסים מועברים ממחשב למחשב באמצעות גלישה באינטרנט, דואר אלקטרוני, הורדות של קבצים ויישומים וכדומה. כדי להתגונן בפני וירוסים, ישנן כמה תוכנות אנטי וירוס מומלצות, שניתן להתקין בקלות במחשב. אנו מביאים לפניכם 10 תוכנות כאלו, שעלותן אינה גבוהה והן בהחלט מצדיקות את ההשקעה הכספית.

 1. + trend micro antivirus: תוכנה המספקת הגנה ועדכונים בזמן אמת. התוכנה טובה יחסית, אך היא נעדרת כמה תכונות, שאפשר למצוא בתוכנות אנטי וירוס אחרות.
 2. vipre antivirus 4: תוכנה חדשה יחסית, שהתקנתה מצריכה אתחול מחדש (רי-סטארט). מדובר בתוכנה עם מנוע סריקת וירוסים יעיל שהיא גם קטנה בגודלה.
 3. Avira AntiVir Premium: תוכנה מעולה, אם כי לעיתים היא עלולה להציג תוכנות תמימות כתוכנות "זדוניות".
 4. G data antivirus: תוכנה הכוללת שני מנועי סריקת וירוסים, להגנה מרבית.
 5. AVG AntiVirus 2011: אחת התוכנות הטובות ביותר, המציעות חבילת תכונות יעילה מאוד להגנה כנגד וירוסים. עם זאת, התוכנה איטית יחסית ועלולה לעיתים לזהות תוכנות תמימות כזדוניות.
 6. ESET Nod32 antivirus 4: תוכנה מצוינת עם כלי אבחון מעולים. התוכנה ידידותית למשתמש והממשק שלה נוח לתפעול. עם זאת, תוכנה זו חסרה כמה תכונות מועילות, כמו למשל הגנה על פעילות משתמשי הודעות מיידיות.
 7. Norton Antivirus 2011: אחת התוכנות הוותיקות ביותר. התוכנה מספקת הגנה טובה בפני וירוסים, כמו גם כמה תכונות ייחודיות וקובץ התקנה קטן.
 8. webroot antivirus: תוכנה מעולה המשלבת הגנה יעילה בפני וירוסים כמו גם הגנה בפני תוכנות ריגול, הכול "ארוז" בחבילה אחת.
 9. kaspersky Anti Virus 2011: תוכנה מתקדמת הכוללת ממשק הפעלה מתוחכם, אך עם זה פשוט להבנה. מחירה מעט יקר.
 10. BitDefender Antivirus Pro 2011: תוכנה חזקה ויעילה. התוכנה אמנם צורכת לא מעט משאבי מערכת, אך ברוב המחשבים לא ממש מרגישים האטה בפעילות כתוצאה מעבודתה. מדובר בתוכנה עם מספר עצום של תכונות ואפשריות, הניתנות להגדרות לפי דרישות המשתמש.

תוכנות אנטי וירוס חינמיות

מי מכם שאינו רוצה לשלם כסף על תוכנות אנטי וירוס, יכול למצוא תוכנות חינמיות שבהחלט עושות עבודה טובה. להלן שלוש מתוכנות אלו:

 1. AVG Free: תוכנה פופולארית, שרבים מאמינים שהיא התוכנה החינמית הטובה ביותר להגנה בפני וירוסים.
 2. avast Free Antivirus: תוכנה חינמית מעולה.
 3. Microsoft Security Essentials: תוכנה חינמית טובה להגנה בפני וירוסים, מבית היוצר של מיקרוסופט.

כדי לאתר את מקורות ההורדה של התוכנות הללו, פשוט בצעו חיפוש בגוגל הכולל את שם התוכנה. הקישורים הרלוונטיים יופיעו לפניכם בתוצאות החיפוש.


המאמר בחסות: מרכז ללימודי טכנולוגיה ותקשורת IITC