כיצד לשדרג לווינדוס 8 מווינדוס XP, 7 ו- VISTA

מעוניינים לשדרג את מערכת ההפעלה שלכם לווינדוס 8? עקבו אחר ההנחיות הבאות:

טרם ההתקנה

לפני תחילת ההתקנה, גבו נתונים חשובים על גבי כונן חיצוני או דיסק און קי. אם מעולם לא גיביתם נתונים קודם לכן, חפשו במחשב את מחיצת documents ומחיצת applications. אלו שתי המחיצות העיקריות שכדאי לכם לגבות. שתיהן מופיעות תחת מחיצת my documents. כדי לגבות, פשוט גררו את המחיצות הללו אל כונן הגיבוי שלכם וחכו שתהליך ההעתקה יושלם.

שימו לב שאם יש לכם תוכנות "כבדות" במיוחד (כמו למשל תוכנות גרפיקה ומולטימדיה) רצוי מאוד שתחזיקו בהישג יד את הדיסקים המקוריים של אותן התוכנות, לצורך התקנה מחדש (למקרה שתידרש).

השגת הקבצים לביצוע השדרוג

שימו לב שאתם מקבלים מהחנות שני DVD, אחד ממוספר "32" והשני "64". התקינו את ה- DVD התואם לסוג מערכת ההפעלה שלכם (32 או 64 ביט). אם אינכם בטוחים מהו אותו סוג, לחצו על start ובתיבת החיפוש רשמו system. בחלון שיוצג בפניכם, בשורה ששמה system type, יהיה רשום סוג מערכת ההפעלה שלכם (64 או 32 ביט). אם אין ברשותכם DVD של מערכת ההפעלה, תוכלו להוריד חבילת התקנה קטנה מאתר מיקרוסופט, אשר תוריד עבורכם את קובץ ההתקנה של ווינדוז 8 למחשב. כמו כן, אם יש לכם ווינדוס 7, ניתן להוריד את הדיסקים הללו ולהתקינם על גבי דיסק און קי. כדי לעשות זאת, תצטרכו להשתמש בכלי הקרוי windows 7 usb downlad tool.

אם בחרתם להתקין את מערכת ההפעלה ווינדוס 8 באמצעות ה - windows 7 usb download tool, חפשו את הכלי הזה בגוגל, באמצעות הקלדת הביטוי. בתוצאות החיפוש, תוכלו לראות לינק לעמוד הרלוונטי באתר של מיקרוסופט, כאשר כותרת העמוד היא windows 7 usb/dvd download tool. לאחר מכן, פשוט עקבו אחר ההוראות המופיעות בעמוד זה, כדי להוריד ולהתקין את הקובץ.

כדי להוריד את קובץ העדכון לווינדוס 8 עבור כל מערכות ההפעלה המופיעות במאמר זה, כנסו לאתר מיקרוסופט, ולכו ל- download & shop> .buy windows 8 יוצג בפניכם קישור, שיאפשר לכם להוריד ולשמור את קובץ השדרוג לגרסת ווינדוס 8.

תהליך השדרוג מווינדוס 7

 1. ראשית, וודאו שאתם מתקינים גרסה של ווינדוס 8, המתאימה למערכת ההפעלה שלכם מבחינת מספר הביטים (64 או 32).
 2. הפעילו את קובץ ההתקנה ועקבו אחר ההנחיות. אשף ההתקנה של ווינדוס 8 יתחיל להנחות אתכם בצעדים הדרושים להתקנה. במשך ההתקנה, ייתכן ותתבקשו להוריד ולהתקין כמה עדכונים מהאינטרנט. עשו כן.
 3. הכניסו את קוד המוצר. קוד זה מופיע על גבי ה-DVD שקיבלתם, או במידע שנשלח לכם על ידי מיקרוסופט לאחר ביצוע הרכישה.
 4. כעת, תיפתח בפניכם אפשרות לשמור לאחר השדרוג את הקבצים הפרטיים שייצרתם במערכת ההפעלה הקודמת, או לא לשמור דבר. רצוי לבחור באפשרות אשר שומרת קבצים פרטיים.
 5. עתה תתחיל ההתקנה עצמה. היא אינה אמורה להימשך זמן רב. לבסוף, תתבקשו לבצע התאמות אישיות של מערכת ההפעלה בהתאם להעדפותיכם (למשל בחירת צבעי רקע של המסך, יצירת סיסמה אישית וכד')

תהליך השדרוג מווינדוס וויסטה

 1. וודאו מראש איזה סוג מערכת הפעלה יש לכם (64 או 32 סיביות)
 2. אם אין לכם DVD המכיל את מערכת ההפעלה החדשה, הורידו את גרסת השדרוג של ווינדוס 8 מאתר מיקרוסופט: download & shop> buy windows 8.
 3. הפעילו את אשף ההתקנה. הוא יסייע לכם בהתקנת התוכנה. השלבים כאן דומים מאוד לשלבים המתוארים לגבי ווינדוס 7, כמתואר לעיל.
 4. ההתקנה עצמה אינה אמורה להימשך זמן רב. לקראת סופה, תתבקשו לבצע התאמות אישיות (לרבות בחירת צבעי רקע, יצירת סיסמה אישית וכד').

תהליך השדרוג מווינדוס XP

 1. בדקו את גרסת מערכת ההפעלה. אם אינכם יכולים למצוא מידע המפרט אם המערכת היא של 64 או 32 ביט, אתם ככל הנראה מריצים מערכת של 32 ביט. לכן, התקינו את גרסת השדרוג של 32 ביט.
 2. אם אין לכם DVD המכיל את התוכנה, הורידו את גרסת השדרוג של ווינדוס 8 מאתר מיקרוסופט: download & shop> buy windows 8.כעת, הפעילו את אשף ההתקנה. תהליך ההתקנה דומה מאוד למה שתואר לעיל בשדרוג מווינדוס 7 או ווינדוס ויסטה.
 3. לקראת סיום ההתקנה, תידרשו לבצע כמה התאמות אישיות (כמו בשדרוג מווינדוס 7 או ווינדוס ויסטה).

המאמר בחסות: מרכז ללימודי טכנולוגיה ותקשורת IITC