קורס MCITP

בוגרי קורס טכנאי מחשבים החפצים להתמקצע בתחום יוקרתי ומבוקש, פונים ללימודי קורס MCITP. קורס זה מכשיר את המשתתפים להיות מומחים לתשתיות ארגוניות, קרי- שרתים ארגוניים. שרתים אלו הנם מחשבים רבי עוצמה המותקנים בחברה ואחראים על פונקציות שונות. פונקציות אלו כוללות, בין השאר, משלוח וקבלה של דואר אלקטרוני, גישה לאינטרנט, גיבוי נתונים ועוד.

mother board image

קורס MCITP אינו זול והוא נמשך לאורך פרק זמן לא קצר. בקורס זה לומדים המשתפים אודות מערכות הפעלה של שרתים מתוצרת מיקרוסופט, חברת התוכנה הגדולה בעולם. מדובר במערכות הפעלה הכוללות את ווינדוז 7, ווינדוז 8 סרבר, שרת אקסצ'יינג' ועוד. למעשה, לומדים המשתתפים את כל הנדרש מבחינה טכנית כדי להגדיר שרתים ארגוניים, לתחזק אותם, לשדרג אותם ולפתור תקלות המתגלות בהם. מאחר וכל ארגון מחזיק בכמה שרתים מתוצרת מיקרוסופט, בוגרי קורס MCTIP הנם נכס לכל מעסיק והם מקבלים תשלום נאה עבור עבודתם.

כדי ללמוד קורס MCITP נדרש מהתלמיד רקע מוקדם במחשבים ואנגלית טכנית ברמה טובה. על מנת לבחור מכללה ללמוד בה קורס MCITP, מומלץ להסתייע בהמלצות מגורמים מקצועיים. שאלו את עצמכם אם אתם מכירים מומחי תשתיות ארגוניות העובדים בארגונים שונים. כדאי מאוד ליצור קשר עם אנשי מקצוע אלו ולשאול באיזה מוסד הם ממליצים ללמוד. בוגרי קורס MCITP משמשים פעמים רבות גם כאדמיניסטראטורים, היינו- מנהלי תשתיות מחשוב. בתפקידם זה הם אחראים על צוות של טכנאי מחשב ומהווים את הסמכות העליונה בענייני מחשבים במקום העבודה. כדאי לנסות לאתר אדמיניסטראטור כזה ולשאול אותו באיזה מכללה הוא ממליץ ללמוד קורס MCITP.

חשוב מאוד ללמוד קורס MCITP במכללה ידועה ומוכרת. אל תתפתו להצעות הזולות ביותר. סביר להניח שמכללה בעלת מוניטין לא תדרוש את המחיר הזול ביותר, אך יש יתרונות רבים ללמוד בה קורס MCITP. חומר הלימודים במכללה כזו הוא עדכני מאוד, צוות המורים מנוסה ויודע איך להעביר את החומר (גם למתקשים), מעבדות המחשב מכילות שרתים מתקדמים ואת מערכות ההפעלה החדישות ביותר. כמו כן, כיתות הלימוד במכללה נחשבת הן קטנות יחסית ומאפשרות הענקת תשומת לב מרבית לכל תלמיד. נוסף על כל אלו, למכללה מוכרת ללימוד קורס MCITP ישנם שני יתרונות משמעותיים נוספים, הקשורים לקבלה למקום עבודה בסוף הקורס. ראשית, בעלי עסקים יעדיפו לקלוט בוגר קורס MCITP שלמד במוסד מוכר ומוערך, על פני מועמד שסיים קורס כזה במכללה שאיש אינו מכיר. שנית, במכללות טובות קיימת גם מחלקת השמה, המסייעת לבוגרי קורס MCITP למצוא עבודה בסיום הקורס. מחלקת ההשמה יוצרת ומטפחת קשרים עם מקומות עבודה איכותיים, המחפשים כוח אדם מיומן שסיים קורס MCITP.

אם אתם שוקלים ללמוד קורס MCITP, הקפידו שהקורס כולל הזדמנות ראויה לתרגולים מעשיים במעבדות. זכרו: כל טעות שתבצעו במעבדה, כאשר מורה ישגיח על עבודתכם, תחסוך לכם זמן יקר ולחץ נפשי גדול בהמשך הדרך, כאשר תתקלו בטעות דומה במקום העבודה שלכם.

קורס MCITP מכשיר את בוגריו לעמוד בבחינות מיקרוסופט לקראת קבלת הסמכת ה-MCITP. הקפידו שבקורס שתרשמו אליו מתוכננים ימי עיון מיוחדים, "מרתונים" וסימולציות הנערכות לפני הבחינה. בצורה כזו תוכלו להגיע לבחינה החשובה הזו כשאתם מוכנים ורגועים. הסמכת MCITP חשובה מאוד למעמדכם המקצועי. היא תראה למעסיק שאתם חדורי מוטיבציה, שואפי מקצועיות, מנוסים ומיומנים בתחומי השרתים הארגוניים בצורה העדכנית ביותר.