קורס CCNA

בעשור האחרון, מהווה תחום תקשורת הנתונים את אחד התחומים הטכנולוגיים המבוקשים והמתקדמים ביותר. תחום זה עוסק בטכנולוגיות להעברת מידע בין מחשבים, באמצעות רשתות תקשורת מיוחדות. קורס CCNA הוא הקורס הבסיסי למבקשים לרכוש הכשרה מקצועית איכותית בתחום תקשורת הנתונים.

בדרך כלל יפנו ללימודי קורס CCNA בוגרי קורס מחשבים, בעלי ידע טכני מוקדם. לרוב יהיו אלו בוגרי קורס טכנאי מחשבים, בוגרי קורס MCITP או בוגרי קורס אבטחת מידע. זאת משום שקורס MCITP מחייב ידע טכנולוגי מסוים כבסיס ללימודים וגם אנגלית טכנית טובה.

קורס סיסקו

קחו בחשבון: קורס CCNA אינו זול והוא אורך פרק זמן ממושך למדי. במילים אחרות: נדרשת כאן השקעה לא רק של כסף, אלא גם של זמן ומאמץ. הכשרת התלמיד בקורס זה היא מקיפה ויסודית. התלמיד לומד על פרוטוקולים שונים של העברת נתונים ועל טכנולוגיות רשת נפוצות. בתום הקורס יוכל התלמיד להגדיר רשתות תקשורת מסוגים שונים, לתחזק אותן, לשדרג אותן ולפתור בהן תקלות. כל ארגון המחזיק יותר ממחשב אחד משתמש ברשתות תקשורת נתונים ועל כן לא תחסר עבודה לבוגר קורס CCNA.

חשוב לציין שבתום הלימודים בקורס CCNA ניגש התלמיד לבחינות ההסמכה של סיסקו, חברת ציוד תקשורת הנתונים הגדולה בעולם. אם הוא עובר בהצלחה את הבחינה, מוענקת לו הסמכת ה-CCNA היוקרתית. כל ארגון המכבד את עצמו יעסיק אך ורק אנשי תקשורת נתונים בעלי הסמכת CCNA. ההסמכה הזו מעידה על המוטיבציה של התלמיד להתמקצע בתחום תקשורת הנתונים, כמו גם על ידע מקצועי מקיף ועדכני.

אם תחפשו ללמוד קורס CCNA תגלו שישנן מכללות רבות המציעות קורס כזה. בגלל התחרות ביניהן, תוכלו למצוא גם מכללות לא מוכרות, המציעות קורס CCNA במחיר זול למדי. אין עוררין כי המחיר הוא אכן שיקול בקבלת ההחלטה באיזה מכללה לבחור, אך רצוי לזכור כי אין זה השיקול היחיד. למעשה, שיקול חשוב ממנו הוא המוניטין והניסיון של המכללה, בה תלמדו קורס CCNA. מכללה איכותית תכין אתכם למקצוע מומחה תקשורת נתונים בצורה יסודית ומקיפה, תוך שימוש במעבדות המחשבים המתקדמות ביותר. קחו לתשומת לבכם כי קורס CCNA כולל נושאים טכניים מורכבים למדי וחשוב מאוד שבקורס תטמיעו היטב נושאים אלה. עם זאת, אל חשש: במכללה טובה תקבלו מורים מנוסים, אשר לא רק שולטים בחומר בעצמם, אלא גם יודעים להעביר אותו לתלמידים, כך שהם יבינו את הדברים לאשורם. במכללות טובות נערך קורס CCNA בכיתות לימוד קטנות, דבר המאפשר מתן תשומת לב מרבית לכל תלמיד.

לפני שאתם בוחרים קורס CCNA, כדאי שתתייעצו עם אנשי מקצוע מתחום תקשורת הנתונים. שאלו אותם אם הם ממליצים ללמוד במוסד מסוים. פנו אישית לכמה מוסדות המציעים קורס כזה ושוחחו עם נציגי ההרשמה. שאלו אותם מהו אחוז המעבר של תלמידי קורס CCNA בבחינות הסמכה של סיסקו, הנערכות בתום הקורס. ככל שאחוז זה גבוה יותר, סימן שמדובר במכללה איכותית יותר. אם אפשר, בקשו להגיע לשיעור ניסיון, כדי לבדוק אם התחום "מדבר אליכם". זוהי בקשה לגיטימית ומכללות רבות ישמחו להזמין אתכם לשיעור לדוגמא בקורס CCNA. לאחר השיעור, רצוי שתשוחחו עם תלמידים המשתתפים בקורס ותשאלו לחוות דעתם. כך תוכלו לקבל משוב ממקור ראשון לגבי איכות הלימודים ואולי גם טיפים חשובים אחרים בנוגע לבחירת התמחות טכנולוגית.