מחפשים עבודה? קורסי מחשבים מומלצים

כאשר אנו חושבים על הקריטריונים הרצויים לנו ממקום העבודה, אנו מגלים כי משכורת טובה, servers image סטאטוס מקצועי מוערך וביקוש קבוע לשירותינו- הם הדברים החשובים מכל. מאחר ומקצועות ההייטק ידועים בכך שהם עונים על שלושת הקריטריונים הללו, לא פלא שרבים מבקשים לעסוק בהם. אבל לא קל להתקבל לעבודה במשרות טכנולוגיות. המועמד צריך להיות בעל כישורים מתאימים ובעיקר- בעל הכשרה מקצועית הולמת. נשאלת השאלה, אילו קורסי מחשבים כדאי לנו ללמוד אם אנו מתעתדים להשתלב בתחום ההייטק? להלן סקירה של הבולטים שבהם.

קורס טכנאי מחשבים

קורס זה הוא הקורס הבסיסי לכל מי שמתכוון להתוודע לתחום ההייטק. הקורס פופולארי במיוחד לא רק בקרב מסיימי השירות הצבאי, אלא גם בקרב אלו המבצעים הסבה מקצועית. קורס טכנאי מחשבים הוא קורס לא קשה במיוחד ולא נדרשת הבנה טכנולוגית מוקדמת (למרות שנדרש כאן ידע סביר באנגלית טכנית). התלמיד לומד בקורס על עקרונות ההפעלה של המחשב האישי, רכיבי חומרה ותוכנה, מערכות הפעלה נפוצות, איתור ותיקון תקלות, רשת האינטרנט ותפקידה, שדרוג ותחזוקת מחשבים אישיים, מבנה של רשתות מחשבים פשוטות ועוד. תלמיד שסיים קורס טכנאי PC יכול לפתוח חנות או מעבדת מחשבים משלו, או להשתלב כשכיר במעבדה קיימת או בארגון כלשהו.

קורס בניית אתרים

אם אתם מחפשים קורס מחשבים יצירתי ולא טכני במיוחד, קחו בחשבון קורס בניית אתרים. אין צורך להיבהל: חלפו הימים שבהם הייתם נדרשים לרשום שורות ארוכות של קוד בשפת ,HTML כדי לבנות אתר. קורס בניית אתרים ילמד אתכם לבנות אתרים באמצעות מערכות ניהול תוכן פופולאריות (CMS), שהן תוכנות קלות להבנה ופשוטות לשימוש. כמו כן, תרכשו ידע בכלי עיצוב גרפי שונים וגם בשפת HTML עצמה. בוגר קורס כזה יכול לעבוד כפרילנסר מביתו, בשעות הנוחות לו, או להשתלב כשכיר בסטודיו לגרפיקה או בחברה לעיצוב אתרים.

קורס MCITP

קורס מנהלי רשתות תקשורת מחשבים (MCITP) הוא קורס מתקדם, המתאים לאלו שיש להם ידע מוקדם בתחום המחשבים. בקורס זה לומד התלמיד להקים, להפעיל, לתחזק, לשדרג, לאבטח ולפתור תקלות ברשתות מחשבים מבוססות שרת. למעשה, רוב רשתות המחשבים בארגון הן מסוג זה, כך שלבוגר הקורס לא תחסר עבודה. יש לשים לב שנדרשת מהמועמד לקורס רמת אנגלית טכנית טובה, כדי ללמוד וליישם את החומר. בוגר קורס מנהלי רשתות תקשורת מחשבים יכולים לעבוד כפרילנסרים, או כשכירים בארגונים שונים במשק. תנאי ההעסקה והסטאטוס המקצועי של אנשי מקצוע אלו מכובדים בהחלט, דבר המסביר את הפופולאריות הרבה לה זוכים הקורסים.

קורס PHP

מתכנתים מרוויחים משכורות גבוהות, את זאת יודע כל מחפש עבודה. קורס תכנות PHP מכשיר את בוגריו לפתח יישומים בשפת PHP, בסביבת שרת אינטרנט. זוהי שפת תכנות מקובלת ונפוצה מאוד בעולם כיום. רוב יישומי שרתי האינטרנט כתובים בשפה זו. כמו שניתן לשער, משכורתו של מתכנת PHP הנה גבוהה ומעמדו המקצועי- בכיר. בסיום קורס PHP יכול הבוגר להשתלב כשכיר במגוון חברות טכנולוגיות המפתחות יישומים לאינטרנט, בחברות אחסון ובניית אתרים, או לעבוד כפרילנסר.

קורסי סיסקו
servers image

תחום תקשורת נתונים הוא תחום טכני מורכב למדי. חברת סיסקו, המייצרת את רוב ציוד תקשורת המחשבים בעולם, מציעה קורסים, המכשירים בוגרים לעסוק בתחום זה. קורסי מחשבים אלו אינם מיועדים למתחילים ומצריכים רמה גבוהה של אנגלית טכנית. מבין הקורסים הללו, קורס CCNA הוא הקורס ההתחלתי בתחום תקשורת הנתונים. במסגרת הקורס לומד התלמיד על הקמה, תפעול, תחזוקה ושדרוג של רשתות תקשורת נתונים מהסוגים הנפוצים. אבל סיסקו מציעה גם קורסים מתקדמים יותר. קורס CCNP מכשיר את בוגריו להפעיל ולתחזק רשתות בפרוטוקול אינטרנט. הקורס הבכיר ביותר, קורס CCIE, מספק לבוגר הבנה מעמיקה בכל סוגי רשתות תקשורת הנתונים, כאשר התלמיד בוחר לו תחום התמחות ספציפי, כמו למשל מיתוג וניתוב, או רשתות אחסון נתונים. משכורותיהם של בוגרי קורסי מחשבים אלו הן, כצפוי, גבוהות והביקוש לעבודה- רק מתגבר עם הזמן.

קורס אבטחת מידע

כל ארגון חושש- ובמידה רבה של צדק- מהאקרים, וירוסים, סוסים טרויאנים ותוכנות ריגול. בוגר קורסי אבטחת מידע, כמו למשל קורס CCSA או קורס CCSE, מסוגל לטפל ביעילות במגוון רחב של איומים כגון אלו. תחום אבטחת מידע הוא תחום "חם", ההולך ומתפתח בצעדים מהירים. הביקוש לאנשי מקצוע בתחום אבטחת מידע גדול מתמיד והוא אף צפוי להתעצם בעתיד. יש לדעת כי קורסי אבטחת מידע אינם מיועדים למתחילים והם דורשים רמת אנגלית טכנית גבוהה. בוגר קורס אבטחת מידע יכול לעבוד כיועץ עצמאי או להשתלב במערך אבטחת המידע בארגונים שונים במשק.

מכללת IITC היא מכללה מובילה בתחום לימודי מחשבים בתחומי התמחות שונים. פנו אלינו לקבלת ייעוץ והכוונה!