סקירת מרכזי הסמכה בישראל למקצועות הייטק

שרתי מחשבים

מבקשים ללמוד קורס מחשבים במסגרת מוסד מוכר ומוערך? בישראל קיימים מרכזי הסמכה רבים, בהם ניתן לעשות זאת. בסקירה שלהלן נביא בפניכם מידע עדכני אודות מרכזי ההסמכה המובילים בישראל למקצועות ההייטק.

מכללת נס

מכללה זו היא אחת הוותיקות בישראל ונוסדה בשנת 2001. המכללה מקיימת שותפויות אסטרטגיות עם חברות תוכנה גדולות ויצרניות ציוד מובילות בעולם. מכללת נס היא חלק מחברת נס טכנולוגיות, חברת IT ישראלית מובילה ועתירת ניסיון. מכללה נס מציעה הכשרות בכל תחומי המחשבים, לרבות קורס בדיקות תוכנה, קורסי סיסקו, קורסי אבטחת מידע, ניהול רשתות תקשורת, לימודי גרפיקה ממוחשבת ועוד. המכללה מתהדרת בסגל הדרכה מקצועי ומנוסה ביותר והיא מהווה מרכז מהדרכה רשמי של חברות כמו מיקרוסופט, סיסקו, סאפ ועוד. למכללת נס ישנם כמה קמפוסים, הפרושים ברחבי הארץ.

מכללת IITC

כיתת מחשבים במכללת IITC

IITC מיצבה את עצמה כמרכז הישראלי לטכנולוגיה ותקשורת. זהו מרכז לימודי מחשבים מתקדם, המתהדר בגיוס כוח האדם המקצועי והמנוסה ביותר לשורות המרצים שלו. IITC מציעה הדרכה מקצועית בקורסי מחשבים שונים, כולל: קורס טכנאי מחשבים, קורסי סיסקו (קורס CCNA, קורס CCNP וכד'), קורס MCITP, לימודי אבטחת מידע, בדיקת תוכנה, לימודי ג'אווה ועוד קורסים רבים. המכללה מציעה לתלמידים יחס אישי ותמיכה לכל אורך הלימודים, כולל שיעורי תגבור להבנה מיטבית של החומר. IITC גם מציעה לבוגריה סיוע במציאת עבודה לאחר תום הלימודים, כולל אפשרות לבצע חזרה על חומר הלימודים ותרגול במעבדות. חשוב לציין שהמכללה מתחייבת על מעבר של בחינות ההסמכה החיצוניות, דבר המהווה ערך מוסף ממשי לתלמיד. המכללה הזו מהווה אקדמיה של סיסקו והיא היחידה בארץ שיש לה הסמכה בלעדית להעברת קורס CCNP של ענקית התקשורת האמריקאית הזו. המכללה ממוקמת ברמת גן, במקום מרכזי, עם גישה נוחה באמצעות תחבורה ציבורית מכל הארץ.

מכללת HackerU

מכללה זו קיימת יותר מ-14 שנה. המכללה מציעה מיונים מוקדמים, כדי לוודא את מידת ההתאמה של הנרשם לעבודה בחברת הייטק (שהיא למעשה מטרתו של כל נירשם, בסופו של דבר). כמו כן, מציעה המכללה התמחות (סטאז'), במסגרת מסלול ההכשרה, המקנה לתלמיד ידע פרקטי שמעשיר את ניסיונו ומגדיל את סיכוייו להתקבל לעבודה. תחומי הלימודים במכללה זו כוללים, בין השאר: תכנות אפליקציות, ניהול רשתות מחשבים, קורס בדיקות תוכנה, קורסי עיצוב גרפי, קורס אנימציה בתלת מימד ועוד. סגל ההוראה במכללה מורכב ממרצים בעלי ניסיון, בעלי הסמכות מקצועיות, או כאלו שהם יזמים, בעלי חברות או מקצוענים שעובדים בחברות מובילות בשוק.

מכללת ג'ון ברייס

זוהי מכללה ותיקה המהווה את זרוע ההדרכה של חברת מטריקס, יחידת המחשוב של חברת ה-IT הגדולה פורמולה. המכללה מעבירה קורסי מחשב בכל הרמות, ליחידים ולארגונים. מכללה זו מציעה מבחר דרכים ללימודי מחשבים: בסניפי המכללה, באמצעות למידה מרחוק, בארגון הלקוח ועוד. המכללה מציינת כי מידי שנה היא מעבירה הכשרות בתחומי ההייטק ליותר מעשרת אלפים איש. מספר הקורסים שהיא מציעה עומד על כ-500 והוא כולל קורסים התחלתיים וגם קורסים טכנולוגיים מתקדמים. מכללה זו מהווה מרכז הדרכה מוסמך של חברות בינלאומיות רבות, כמו למשל: מיקרוסופט, צ'ק פוינט, סיסקו, אוראקל, סימנטק ועוד רבים אחרים. לג'ון ברייס חמש קווי פעילות הכוללים, בין השאר: מסלולי הכשרה והסבה להייטק, הדרכות מנהלים, הדרכות מוצרי IBM, הדרכות בתחום התקשורת ועוד. למכללה 4 סניפים בערים הגדולות בארץ וגם שלושה סניפים בחו"ל.

היחידה ללימודי חוץ של הטכניון

מכללה זו מתגאה בתכניות לימוד שפותחו על ידי מומחי הטכניון. יחידה זו נוסדה עוד בשנת 1954 והיא מציעה קורסים לבודדים ולארגונים. יחידה זו משלבת בסגל ההוראה אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, כולל חברי סגל של הטכניון ומומחים חיצוניים. היחידה פועלת בשלושה קמפוסים בארץ: בחיפה (הטכניון), תל אביב וירושלים (שלוחות של הטכניון). מבין הקורסים המוצעים: קורסים באבטחת מידע, ניתוח והנדסת מערכות מידע, מפתחי תוכנה בסביבת .NET, מנהלי מסד נתונים ובודקי תוכנה ועוד.

מכללת סלע

מכללה וותיקה זו מאפשרת למועמדים לבדוק את התאמתם לקורסים שברצונם ללמוד עוד טרם הרשמתם לקורס, באמצעות מבדקי התאמה. יועצי לימודים מטעם המכללה נפגשים עם המועמד ומסייעים לו לבחור קורס המתאים לדרישותיו וליכולותיו. המכללה מציעה מסלולי הסמכה במגוון גדול של תחומי הייטק, לרבות: פיתוח תוכנה ומחשבים, בדיקות תוכנה, מסלול של קצין אבטחת מידע ארגוני, מסלול של ניהול מערכות ואבטחת מידע, עיצוב גרפי לאינטרנט, פיתוח ועיצוב אתרים, מולטימדיה ותלת מימד, קידום עסקים בגוגל ועוד. החברה מעסיקה מדריכים בכירים העובדים בתעשייה בתפקידי מפתח והיא מהווה מרכז הדרכה מוסמך של החברות מיקרוסופט ואדובי.