סקירת מכללות המציעות קורס MCITP

קורס MCITP הנו אחד הקורסים המבוקשים ביותר בתחום טכנולוגיות המידע. בדרך כלל פונים לקורס זה תלמידים שסיימו קורס טכנאי מחשבים, הרוצים להעמיק את ידיעותיהם ולהתמחות בתחום התשתיות הארגוניות. קורס MCITP מכשיר את התלמידים להיות מומחי תשתיות ארגוניות, קרי- שרתים ארגוניים. בכל ארגון, אפילו בארגונים קטנים, קיימים שרתי מחשב המשמשים לתפקידים ספציפיים, כמו למשל לצורך גיבוי נתונים, גישה לאינטרנט ומשלוח וקבלה של דואר אלקטרוני. קורס MCITP מלמד את המשתתפים להגדיר, להפעיל, לתחזק, לשדרג ולפתור תקלות בשרתים ארגוניים מכל הסוגים. מסיימי קורס MCITP ניגשים בתום הלימודים לבחינות ההסמכה של מיקרוסופט, החברה המובילה בפיתוח מערכות הפעלה לשרתים ארגוניים. תלמיד העובר בהצלחה את הבחינות הללו, מקבל את הסמכת ה-MCITP היוקרתית, המעניקה לו יתרון בקבלה לעבודה על פני מועמדים חסרי הסמכה. היכן אפשר ללמוד קורס MCITP ומה בדיוק מציעים מוסדות הלימוד השונים? להלן סקירה בנושא.

קורס MCITP במכללת רמת גן

קורס זה נמשך עשרה חודשים, ונערך פעמיים בשבוע. היקף השעות הכולל הוא 268 שעות אקדמיות. לקורס MCITP זה יכולים להתקבל אנשים בעלי ידע מוקדם בחומרה ותוכנה, רצוי בוגרי קורס תחזוקת מחשבים אישיים (או בעלי ידע דומה). נדרש גם ידע בסיסי באנגלית טכנית. הלימודים כוללים נושאים כמו: התקנה והגדרה של מערכת ההפעלה ווינדוז 7 , יסודות של Windows Server 2008 בדגש על תשתיות רשת ויישומים, הגדרה ופתרון בעיות ברשת מבוססת Windows Server 2008, הגדרה ופתרון בעיות בנושאים כגון: שירותי מתחם מבוססי Windows Server 2008, שירותי זיהוי וגישה, תכנון וניהול השרת. מכללת רמת גן מציעה לתלמידי קורס MCITP מרצים מנוסים, תרגול במעבדות מחשבים משוכללות וגם עזרה במציאת עבודה בתום הקורס.

קורס MCITP במכללת PracticU

קורס MCITP במכללה זו נמשך 300 שעות אקדמיות, המתפרסים על פני שישה חודשים. הקורס מחייב ידע מוקדם במחשבים, ברמת קורס טכנאי מחשבים או ידע דומה. נידרש גם ידע בסיסי בשפה האנגלית. קורס MCITP במוסד זה כולל נושאים כמו: התקנות והגדרות של ווינדוז 7, הגדרות ותחזוקה של Server 2008 Active Directory, הגדרות ותשתיות רשת של Windows Server 2008, הגדרות ותשתיות יישומים של Windows Server 2008, ניהול גישת משתמשים, תכנון רשת ושירותי יישומים מבוססיWindows Server 2008 ועוד. מכללת PracticU מתחייבת כי כל תלמיד יקבל הסמכה של מיקרוסופט ומתהדרת בשרתים חזקים ובספריית וידאו ענקית הכוללת חומר מקצועי בעברית.

קורס MCITP במכללת IITC

קורס זה הנו בהיקף של 450 שעות לימוד אקדמיות והוא נערך פעמיים בשבוע בשעות הערב. תנאי הקבלה עבור קורס MCITP במכללת IITC כוללים מעבר בוחן של אנגלית טכנית וכן ידע ברמת טכנאי תמיכה ארגוני (MCITP- Enterprise Support Technicians) או ידע מקביל. תכני קורס MCITP במכללת IITC כוללים בין השאר: מבוא לתקשורת, הגדרות של ווינדוז 7, הגדרות של Active Directory במערכת הפעלה מטיפוס Windows Server 2008, הגדרות ותשתיות רשת של
Windows Server 2008, תשתיות יישומים והגדרות של Windows Server 2008, ניהול של
Windows Server 2008 ברמת Enterprise Administrator וכן הגדרות של שרת דואר אלקטרוני מסוג
Exchange Server 2010. מכללת IITC מתהדרת במוניטין הרב שצברה, בשימת דגש על תרגול מעשי רב, מעבדות מחשבים מתקדמות וליווי להשתלבות בשוק העבודה. ב-IITC מתחייבים שבוגרי קורס MCITP שלהם יקבלו הסמכה רשמית של מיקרוסופט, דבר שללא ספק מהווה שיקול חשוב לצורך בחירת מוסד הלימוד המתאים.

קורס MCITP במכללת נשיא טכנולוגיות

קורס MCITP במכללת נשיא טכנולוגיות הנו בהיקף של 260 שעות לימוד ועוד שעות תרגול. מכללה זו דורשת ממועמדי קורס MCITP שליטה באנגלית ברמה גבוהה וגם ידע מעמיק במערכות הפעלה ופתרון בעיות מחשוב. תכני הקורס כוללים נושאים כמו: הגדרות וניהול מערכת הפעלה מסוג Windows server 2008, הגדרות וניהול בסיסי של רשת מחשבים ארגונית מבוססת Windows server 2008, ניהול מתקדם של תשתיות רשת מבוססות Windows server 2008, אבטחת תשתיות רשת בעזרת יישומים אינטרנטיים, עיצוב, תכנון וניהול תשתית רשתות ושרתי Enterprise ועוד. מכללת נשיא טכנולוגיות מעניקה תעודת מהנדס רשתות מטעמה לכל תלמיד העובר את המבחנים הפנימיים. המכללה מתגאה במעבדות מחשבים משוכללות, הכנה יסודית לבחינות ההסמכה של מיקרוסופט וגם בימי השתלמות, הנערכים אצל לקוחות המכללה וספקיה.

כאשר אתם נדרשים לבחור היכן כדאי ללמוד את קורס MCITP שלכם, חשוב לזכור כי מחיר הקורס אינו צריך להיות השיקול העיקרי. שיקולים כמו איכות המורים וניסיונם, הזמן המוקדש לתרגול מעשי והיקף שעות הלימוד- הנם שיקולים חשובים הרבה יותר. בדקו גם מהו אחוז המעבר של תלמידי קורס MCITP את בחינות ההסמכה של מיקרוסופט. ככל שאחוז המוסמכים גבוה יותר, מדובר במכללה איכותית יותר, שכדאי ללמוד בה.