סקירת מכללות המציעות קורס טכנאי מחשבים

קורס טכנאי מחשבים או קורס טכנאי PC (כפי שהוא נקרא לעיתים) הנו קורס טכני פופולארי מאוד. קורס זה מהווה למעשה את "נקודת הפתיחה" לעולם טכנולוגיות המידע, שכן לאחריו לומדים רבים גם קורסים מתקדמים יותר. משום שבדרך כלל לא נדרש ידע טכנולוגי לצורך ההרשמה לקורס זה, נרשמים לקורס גם אנשים בעלי ידע בסיסי מאוד בעולם המחשבים. קורס טכנאי מחשבים מלמד את בוגריו אודות מחשבים אישיים ברמת מערכת ההפעלה, תוכנות וחומרה. תלמיד של קורס טכנאי מחשבים יודע בסוף הקורס להגדיר ולהרכיב מחשבים, להתקין אביזרי מחשוב שונים ולפתור תקלות נפוצות ברמת מערכת ההפעלה והחומרה. רבים מבוגרי קורס טכנאי מחשבים פונים לעסוק בתחום זה כעצמאים ופותחים מעבדות או חנויות מחשבים. אחרים מבקשים להשתלב כשכירים בארגונים שונים במשק. אחוז לא מבוטל מבוגרי קורס טכנאי מחשבים ממשיך ללמוד קורסים מתקדמים, כמו למשל קורס CCNA הקרוי גם קורס סיסקו, קורס CCNP ואפילו קורס CCIE, המהווה את הקורס הבכיר ביותר בתחום רשתות תקשורת נתונים. אילו מכללות מציעות קורס טכנאי מחשבים ומה נכלל בחומר הלימוד של הקורסים הללו? להלן סקירה בנושא.

קורס טכנאי מחשבים בתפניטק

מכללת תפניטק היא בית הספר למחשבים במערך לימודי חוץ של האוניברסיטה הפתוחה. קורס טכנאי מחשבים בתפניטק מציע לתלמידים לא רק הכשרה בתחום טכנאות מחשבים אלא גם בתחום רשתות תקשורת. תלמידי הקורס מתקבלים לאחר שהוכיחו כי הם בעלי רמת אנגלית נאותה ועמדו במבחן קבלה. קורס טכנאי מחשבים במכללת תפניטק הנו בן 250 שעות לימוד אקדמיות. בין נושאי הקורס: מבנה המחשב, רכיבים וטכנולוגיות חומרה, התקנת מחשבים, הגדרה וניהול. כמו כן לומדים תלמידי קורס טכנאי PC בתפניטק יישומי DOS, אודות מערכת ההפעלה מסוג ווינדוז 7, יסודות של תקשורת מחשבים, תחזוקה ופתרון תקלות והיכרות עם שרתי מחשב. המכללה מכינה את התלמידים לבחינת הסמכה חיצונית של מיקרוסופט מסוג MCTS - Windows 7, Configuring.

קורס טכנאי מחשבים במכללת IITC

מכללת IITC מציעה לתלמיד קורס טכנאי מחשבים בן 185 שעות לימוד אקדמיות, הנערך פעמיים בשבוע בשעות הערב. חומר הלימוד בקורס זה הוא מקיף מאוד, וכולל נושאים כמו: מבוא לחלק טכני, רכיבי חומרה במחשב ואופן פעולתם, מבוא לרשתות תקשורת כולל פרוטוקולים, הגדרות ופרקטיקה, לימוד מעמיק של מערכת ההפעלה ווינדוז 7 (מרכיבים, התקנות, הסרות, תמיכה, תחזוקה) וגם לימוד של שרת מסוג Windows Server 2008 R2. קורס טכנאי מחשבים של מכללת המחשבים IITC מעניק לבוגריו תעודת סוף מסלול עם התמחות בחומרה, רשתות תקשורת ומערכות הפעלה. המכללה מציעה כיתות לימוד קטנות, שפע של הזדמנויות לתרגול מעשי, מורים מעולים ותשומת לב אישית לכל תלמיד. ב-IITC מדגישים כי מאחר והתלמיד לומד בקורס טכנאי PC חומר הנכלל במודול MCTS - Windows 7, Configuring, כל תלמיד אשר עובר מודול זה מקבל פטור ממנו, אם יחליט להמשיך את לימודיו להסמכת MCITP.

קורס טכנאי מחשבים במכללת רמת גן

קורס טכנאי PC הנערך במכללת רמת גן הנו בהיקף של 150 שעות לימוד והוא נערך פעמיים בשבוע, בשעות הערב. התלמיד חייב לעבור מבחן קבלה ולהיות בעל רמה בסיסית באנגלית טכנית. קורס טכנאי מחשבים במכללת רמת גן כולל נושאים כגון: רכיבי חומרה במחשב (זיכרון, לוח אם, מעבדים), איתור תקלות, הרכבת מחשב אישי, מערכות הפעלה נפוצות (ווינדוז 98, ווינדוז XP, ווינדוז 7), מערכת הפעלה DOS ומבוא לתקשורת מחשבים (סוגי רשתות, תצורות רשת, פרוטוקולים, כבלים ומחברים). מכללת רמת גן מתגאה במרצים עתירי ניסיון, מעבדות מתקדמות וכן בהיותה מרכז הסמכה של חברות בינלאומיות כגון מיקרוסופט וסיסקו.

קורס טכנאי PC במכללת נס

מכללת נס מציעה קורס טכנאי מחשבים בהיקף של 140 שעות לימוד אקדמיות, המשתרעים על פני 28 מפגשים. המועמד נידרש להיות בעל ניסיון בשימוש במערכת ההפעלה ווינדוז וכן עם יכולת קריאה בשפה האנגלית. קורס טכנאי מחשבים במכללת נס כולל נושאי לימוד מגוונים, כגון רכיבי חומרה של המחשב האישי, מערכות הפעלה של מיקרוסופט (כולל מערכות הפעלה של שרתים), היכרות עם תקשורת נתונים וניהול רשתות וגם יסודות להגנה על המחשב האישי (כולל יישום פתרונות אבטחה ברמת המחשב האישי). מכללת נס מציעה לתלמידי קורס טכנאי מחשבים כיתות לימוד מצוידות היטב, סגל הוראה בכיר ומנוסה ומוניטין מעולה, המהווה יתרון בקליטה בשוק העבודה.

באיזה מכללה כדאי ללמוד קורס טכנאי PC? רצוי להשוות בין כל המכללות ולבדוק נושאים כמו מספר תלמידים בכיתה (מספר נמוך יותר מבטיח יחס אישי יותר), מוניטין של המרצים (מורה חשוב הוא קריטי להצלחת התלמיד), אפשרות לסיוע בהכוונה למקום עבודה בסוף הקורס ועוד. מובן שגם המחיר מהווה שיקול, אך יש להימנע מלתת לו את המשקל הרב ביותר. אורכו של קורס טכנאי מחשבים והיקף תכניו, רמת ההוראה והמוניטין של המכללה- כל אלו הם שיקולים חשובים הרבה יותר.