סט כלים לטכנאים עם מעבדת מחשבים ניידת

טכנאי מחשב רבים נושאים עימם דרך קבע ערכת כלים לתיקון מחשבים, למקרה של ביקור בית. זוהי מעין מעבדה ניידת לתיקון מחשבים. אם גם אתם מתחילים את דרככם המקצועית כטכנאי מחשבים, כדאי שתרכשו לעצמכם ערכת כלים כזו. מה אמורה הערכה לכלול? להלן מספר כלים שימושיים ומומלצים.

  1. מפצלי USB. מדובר באביזר קטן ולא יקר, המאפשר לפצל חיבור USB אחד, לחיבור של כמה התקנים (ארבעה או יותר). ישנם מפצלים בעלי אספקת כוח עצמית, שהם היקרים יותר, אך הם גם המומלצים עבור טכנאי מחשבים. הסיבה לכך היא שניתן לחבר להם מספר גדול של התקנים, ללא חשש שחלק מהם לא יעבוד.
  2. טאבלט או מחשב נייד קטן. רצוי מאוד שיהיה לכם מחשב נייד קומפקטי משלכם, למקרה שנידרש להוריד משהו מהאינטרנט (דרייבר, אנטי וירוס, עדכון תוכנה וכד') ומחשב הלקוח מושבת. כיום ניתן לרכוש, בסכום קטן יחסית, טאבלטים הפועלים על מערכת ההפעלה אנדרואיד, שגם הם "יעשו את העבודה".
  3. כמה כרטיסי מסך וקול. כרטיסי מחשב אלו נוטים להתקלקל וכדאי שיהיו לכם בהישג יד כמה כרטיסים כאלה, המתאימים למפרטים של מחשבים הנמכרים כיום. כך תוכלו להחזיר את מחשב הלקוח לעבודה בצורה מהירה.
  4. ממיר SATA ל-USB, רצוי עם ספק כוח מובנה. התקן כזה יאפשר לכם לחבר למחשב, בצורה חיצונית, דיסק קשיח ולהעביר למחשב נתונים ומידע. ממיר כזה שימושי במצבים בהם מבקש מכם הלקוח להעביר למחשב החדש שלו את המידע האגור על גבי הדיסק שבמחשב הישן.
  5. ערכה הכוללת: מברגים בגדלים שונים (מומלץ: מברגים מגנטיים), סוללות בגדלים שונים (כדי לתפעל התקנים חיצוניים העובדים על סוללות), מיכל אוויר דחוס לניקוי אבק, כבל מאריך, מפצל שקעים, פנס קטן.
  6. כרטיס רשת אלחוטי עם חיבור USB ואנטנה חיצונית, לקליטה מיטבית. כרטיס כזה שימושי למקרה שכרטיס הרשת של הלקוח התקלקל וצריך להוריד למחשב מהאינטרנט מידע או דרייברים.
  7. מכשיר אלקטרוני קומפקטי, הבודק את תקינות אספקת המתח לרכיבים הבנויים במחשב, כדי לאתר תקלות בספק הכוח.
  8. שקיות אנטי-סטטיות, כדי לאחסן בהם רכיבים אלקטרוניים הרגישים לחשמל סטטי.
  9. דיסק און קי משלכם, הכולל כמה תוכנות שימושיות לטכנאים: תוכנות לאיתור והשמדת וירוסים, תוכנות לאנליזה של רכיבי המחשב (למשל PC WIZARD ), תוכנות לבדיקת זיכרון ( לדוגמהplus : memtest 86) וכדומה. התייעצו עם טכנאים אחרים, כדי לדעת אילו תוכנות כדאי להתקין על גבי הדיסק און קי.

המאמר בחסות: מרכז ללימודי טכנולוגיה ותקשורת IITC