איך לאתר ולפתור בעיות בסיסיות ברשת המחשבים?

לכולנו יש בבית מחשב המחובר לאינטרנט ולרבים מאיתנו יש אפילו כמה מחשבים, המחוברים ביניהם ברשת. לעיתים קורה שאיננו מצליחים להתחבר לאינטרנט, או שמחשב אחד אינו מסוגל לתקשר עם מחשב אחר, המצוי באותה רשת. אם נתקלנו בבעיות תקשורת מחשבים מסוג זה, כדאי לצפות בסרטון האמור ולהעזר בהדרכה.

בנוסף לסרטון לעיל, לשירותכם, פרטנו על דרכי הבדיקה והפתרונות, מוצעים לפניכם להלן:

  1. בדיקה בסיסית: האם הנתב או המודם מחוברים לחשמל באופן תקין? שימו לב לאופן בו דולקות הנוריות במכשיר. השתמשו בחוברת ההוראות של המודם כדי לפרש את משמעות הבהובי האורות, אם יש כאלה. הבהובי אורות אדומים או כתומים עשויים להצביע על תקלות ואילו אורות ירוקים לרוב מעידים שהכול תקין.
  2. בדקו את תקינות החיבור המוליך מן המודם אל המחשב. נבדוק שהמחברים (גם במודם וגם במחשב) מוכנסים עד הסוף לשקע שלהם ואינם שבורים או פגומים בצורה כלשהיא.
  3. אם גיליתם שהבעיה קיימת רק במחשב אחד, מבין כמה מחשבים המחוברים ביניהם ברשת, החליפו את כבל האתרנט המוביל מאותו מחשב אל הנתב.
  4. במידה וברשותכם כמה מחשבים, יש צורך לוודא כי כל המחשבים אכן מחוברים לרשת, כי כבלי האתרנט הם תקינים וכי המחשבים אכן מעבירים מידע אחד לשני. שימוש בפרוטוקול Ping יכול לסייע לכם לבדוק תקשורת בין מחשבים. כדי להפעיל פרוטוקול זה במערכת ההפעלה חלונות, לחצו על Start, הקלידו CMD בשורת החיפוש והפעילו את היישום המופיע בתוצאות. כעת, הקלידו בחלון הפקודות את המילה Ping, לחצו על מקש Space פעם אחת וכתבו את ה-IP של המחשב (או, לחילופין, את כתובת אתר האינטרנט) שאיתו אתם מבקשים לבדוק קשר. כדי לפרש את התוצאות המתקבלות לאחר הבדיקה ולראות אם אכן קיימת בעיית תקשורת, רצוי לשאול משתמש מנוסה, או להתייעץ טלפונית עם טכנאי מחשבים.

ניסיתם את האמצעים לעיל ולא הצלחתם לפתור את הבעיה? כדאי לנסות גם את האמצעים הבאים:

  1. בדקו את רוחב הפס שלכם ואת איכות החיבור לאינטרנט זאת, תוכלו לעשות באמצעות אתרי אינטרנט המיועדים לכך, כמו למשל: אתר Speedtest.net או אתר pingtest.net. האתר הראשון מיועד לבדיקת רוחב הפס, המשמש להעלאת והורדת קבצים מהמחשב שלכם והשני- לבדיקת איכות החיבור. בשני האתרים הבדיקה מתבצעת בצורה מהירה ופשוטה והתוצאות מוצגות בצורה ברורה גם למשתמש בלתי מקצועי.
  2. אם אתם משתמשים במערכת ההפעלה חלונות 7, הפעילו את כלי איתור תקלות הרשת, המובנה במערכת ההפעלה. כלי זה יכול לסייע לכם בפתרון מספר גדול של בעיות רשת. כדי להפעיל את הכלי, לחצו על Start ואז הקלידו בתיבת החיפוש: identify and repair network problems. לחצו על היישום העולה בתוצאות החיפוש. הכלי יתחיל לפעול באופן מיידי.
  3. אם קיימת בעיה של חיבור לאינטרנט באמצעות תוכנה מסוימת בלבד (יהא זה דפדפן האינטרנט או כל יישום אחר), כדאי שתבדקו את הגדרות הפיירוול שלכם. ייתכן שההגדרות הקיימות בפיירוול מונעות חיבור לאינטרנט של יישום מסוים ויש צורך לשנות אותן.
  4. משתמשי מחשב מנוסים יכולים להיעזר בשלוש תוכנות קוד-פתוח, חינמיות ושימושיות. האחת היא תוכנה בשם Iperf, הבודקת את קצב העברת הנתונים ברשת. התוכנה השנייה קרויה Angry IP Scanner והיא משמשת, בין השאר, לאיתור כתובות IP של אביזרי מחשוב. התוכנה השלישית היא Nmapוהיא מציעה אוסף של כלי אבחון מגוונים, המיועד למשתמשים מתקדמים.

המאמר בחסות: מרכז ללימודי טכנולוגיה ותקשורת IITC