איך להשתמש בטלוויזיה כמסך שני למחשב?

בשנים האחרונות, כמעט לכל אחד מאיתנו יש טלוויזיה עם מסך גדול, מסוג פלסמה, LCD או LED. ניתן לחבר טלוויזיות כאלו למחשב האישי ולהשתמש בהן כצג שני. אם אתם מתעניינים כיצד לעשות את זה, הגעתם לכתבה הנכונה.

הנחיות לחיבור לטלוויזיה

לרבות מהטלוויזיות המודרניות יש כניסת VGA, כמו גם למחשב האישי. שימו לב שלמחשב האישי שלכם יש (על פי רוב) שתי כניסות VGA. מה שעושים במקרה כזה, פשוט מחברים את כבל המוניטור לכניסת ה-VGA של הטלוויזיה. יש לוודא שהטלוויזיה מכוונת למצב של input ממצב VGA או computer, כדי שהיא תוכל להציג אינפורמציה המוזרמת ממכשיר נוסף. כעת, נכנסים במחשב להגדרות הכרטיס הגרפי. ממשק הכרטיס הגרפי משתנה מיצרן ליצרן, אך כל הכרטיסים מאפשרים לשכפל את תצוגת המוניטור הראשי, או לחבר את שתי התצוגות לכדי תצוגה אחת, גדולה במימדיה. במצב האחרון, ניראה הזזת עכבר המתחילה במוניטור ועוברת לטלוויזיה. בגלל ההבדלים בין ממשקי הכרטיסים הגרפיים, מומלץ לעיין בחוברת ההוראות של הכרטיס, כדי לבדוק כיצד משכפלים תצוגה וכיצד מחברים את שתי התצוגות לכדי מסך משולב אחד.

חיבור טלוויזיות מסוג HDMI כמסך שני למחשבים ניידים

לטלוויזיות חדשות הנמכרות כיום יש כניסתHDMI . מדובר בממשק מתוחכם, היכול להעביר גם קול בנוסף לווידיאו באיכות גבוהה. אין ספק שמהנה מאוד לראות, למשל, סרט או לשחק משחק על גבי מסך עם יכולות כאלה. על כן, כדי לחבר את המחשב הנייד שלכם לטלוויזיה כזו, תצטרכו לוודא שלמחשב שלכם יש יציאת HDMI ולרכוש גם כבל HDMI. אם יש לכם במחשב הנייד יציאה מסוג VGA, תוכלו לרכוש מתאם מ-VGA ל- HDMI, לצורך בצוע ההתחברות לטלויזיה. כעת, חברו קצה אחד של הכבל ליציאה המתאימה של המחשב הנייד שלכם ואת קצהו השני- לכניסה המתאימה בטלויזיה. כאשר תעשו זאת, מערכת ההפעלה ווינדוז תבחין באופן מיידי כי חיברתם צג נוסף, אך תצטרכו לאתר את הערוץ המתאים בטלויזיה, המציג את מה שעל המוניטור.

הגדרות נוספות

כעת, לחצו על מקום ריק כלשהו על מסך המוניטור ובחרו:

Personalize > Display > Change display settings

במסך שיפתח, אתם אמורים לראות תמונות המייצגות את שני המסכים המחוברים. שימו לב, שאם תבחרו לראות את אותה תמונה על גבי שני המסכים (באמצעות אפשרות (duplicate, מערכת ההפעלה תבחר את הרזולוציה של המסך הקטן מביניהם. עם זאת, תוכלו לבחור גם רזולוציה אחרת. נסו כמה רזולוציות, עד שתמצאו אחת שתיראה טוב.

אם ברצונכם ששני המסכים יציגו מידע שונה, בחרו באפשרות Extend these displays. במצב כזה, תוכלו פשוט לגרור חלונות מהמוניטור לטלוויזיה ולהיפך.


המאמר בחסות: מרכז ללימודי טכנולוגיה ותקשורת IITC