כיצד להתקין כרטיס מסך חיצוני?

אין תצוגה על מסך המחשב? אתם שומעים רעש חזק, הבוקע מהמאוורר של כרטיס המסך? ככל הנראה, כרטיס המסך שלכם סיים את חייו. כרטיס זה קרוי גם כרטיס וידאו או כרטיס גרפי. כדי להחליף את הרכיב הזה, פשוט עקבו אחר ההנחיות המופיעות במאמר זה.


התקנת כרטיס מסך

ראשית, הסירו את הדרייבר של הכרטיס הקיים. כדי לעשות זאת לכו ל:
my computer > properties > hardware > device manager.
ברשימה המוצגת בפניכם, אתרו את הכרטיס הגרפי ולחצו: uninstall.

כעת- כבו את המחשב. עתה, נתקו את המארז מכל המחברים הקיימים (חשמל, מוניטור, אינטרנט, אביזרי מחשוב חיצוניים וכד'). הניחו את מארז המחשב במקום בו תוכלו לעבוד בנוחיות ופתחו את הברגים המחזיקים את המארז במקומו. בשלב זה, געו בחלק מתכתי כלשהו במארז, כדי להיפטר מחשמל סטטי. חשמל סטטי מזיק לרכיבי מחשב רגישים ומומלץ מאוד להיפטר ממנו לפני שאתם נוגעים ברכיבי חומרה כלשהם.

עתה, הסירו את הבורג המחזיק במקומו את כרטיס המסך הקיים. שימו לב: אל תניחו לבורג ליפול לתוך לוח האם (לשם כך, כדאי להשתמש במברג מגנטי). אתרו את הידית האוחזת את הכרטיס הגרפי במקומו ומצמידה אותו ללוח האם. אחזו בידית זו ואז לחצו אותה מטה או דחפו אותה הצידה (בהתאם לצורך), כדי שהכרטיס הגרפי ישתחרר מלוח האם. הסירו גם את הכבל המחבר את הכרטיס לספק הכוח (אם יש לכרטיס כבל כזה). כעת, התפנה לכם מקום בלוח האם עבור הכרטיס הגרפי החדש.

כעת, קחו את הכרטיס החדש והכניסו אותו למפרץ המתאים. תוך כדי ביצוע התהליך, שימו לב שאינכם מנתקים כבלים כלשהם מלוח האם. וודאו שהכרטיס ניכנס למקומו בצורה חלקה ומשמיע "קליק", המהווה אינדיקציה שהכרטיס הותקן במקומו כראוי. כעת הבריגו את הכרטיס החדש למקומו וודאו כי הוא תפוס היטב. במידה והכרטיס החדש מצריך אספקת זרם ייעודית, חברו את הכרטיס לספק הכוח באמצעות הכבל המתאים. שימו לב שכל המאווררים במארז, כולל אלו של הכרטיס הגרפי החדש, אינם מכוסים על ידי חוטים כלשהם, כדי שיהיה אוורור ראוי. עתה, סגרו את המארז. חברו למארז את כל הכבלים הנדרשים (לחשמל, למוניטור וכד'). כעת, הפעילו את המחשב. אם בשלב זה אתם שומעים רעשים מוזרים, ייתכן והכרטיס החדש לא הותקן היטב, או שמשהו מפריע למאוורר להסתובב. במקרה כזה, כבו את המחשב ובדקו אם הכרטיס הותקן כראוי. עתה, התקינו את הדרייבר החדש, המתאים לכרטיס (הוא מצוי על ה-CD המגיע עם הכרטיס) ושוב בצעו אתחול מחדש.

שימו לב: בכל מקרה של בעיה, בדקו את ההנחיות המופיעות בחוברת ההוראות של הכרטיס הגרפי החדש.

טיפים לבחירת כרטיס מסך מתאים

כדי להיות בטוחים שהתקנתם כרטיס מסך מתאים, הקפידו לרכוש כרטיס העונה על הקריטריונים הבאים:

  1. רכשו כרטיס מיצרן מוכר של כרטיסים גרפיים, כמו למשל: ATI , Nvidia, AMD , Asus וכדומה. אם אינכם יודעים מיהם היצרנים הידועים, התייעצו עם טכנאי מחשב או עם המוכר בחנות המחשבים.
  2. כרטיסים גרפיים חזקים דורשים אספקת זרם גבוהה. על כן, ודאו כי הכרטיס שבדעתכם לרכוש אכן מתאים לאספקת הזרם של המחשב שלכם.
  3. ישנם כרטיסי מסך ארוכים או גדולים, העשויים שלא להתאים למארזי מחשב מסוימים. מסיבה זו, ודאו מראש כי הכרטיס החדש יכול להשתבץ בקלות במארז שלכם.

המאמר בחסות: מרכז ללימודי טכנולוגיה ותקשורת IITC